Sieć Badawcza Łukasiewicz

1 kwietnia 2019 r. zapoczątkowała swoją działalność Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ. Tworzy ją 38 instytutów badawczych od tego dnia pracujących pod wspólnym szyldem. „Łukasiewicz” staje się trzecią największą siecią badawczą w Europie. Instytut Nowych Syntez Chemicznych wraz z Oddziałem Chemii Nieorganicznej "IChN" w Gliwicach jest częścią Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ.
Jak m.in. pisze Prezes Sieci Piotr Dardziński w liście do pracowników Sieci: "Powołanie „Łukasiewicza” to zgłoszenie aspiracji do współdziałania z europejskimi i światowymi instytucjami. Stajemy się dzisiaj ważnym partnerem dla takich organizacji jak niemieckie Stowarzyszenie Fraunhofera, francuskie Carnot czy fińskie VTT. Nasza dotychczasowa współpraca międzynarodowa wchodzi właśnie na zupełnie nowy, globalny poziom wyzwań. Zyskujemy przy tym należny nam prestiż oraz szanse na pozyskiwanie międzynarodowych grantów i partnerów gospodarczych"
Zamysł, jaki towarzyszył tworzeniu projektu Centrum Łukasiewicz to powstanie sieci badawczej jako gwaranta niezbędnego wsparcia i efektywnej koordynacji działań samodzielnych instytutów dla biznesu. W pespektywie „Łukasiewicz” ma stanowić jedno z głównych źródeł innowacyjnej, konkurencyjnej gospodarki.
W najbliższym czasie będą prowadzone intensywne prace nad Strategią Rozwoju „Łukasiewicza”. Efekty tych prac, w tym założenia Strategii, zaprezentowane mają być na konferencji Impact ’19 w Krakowie 21 i 22 maja 2019 r.

Dodatkowe informacje:
www.lukasiewicz.gov.pl